Naşterea Domnului în Parohia Fundulea – Centru

Sărbatoarea a început prin oficierea utreniei şi a Sfintei Liturghii, după care s-a dat citire pastoralei primite din partea Centrului Eparhial. A urmat apoi, un concert de colinde susţinut de corul ,,Canticum" al bisericii noastre, in timpul căruia a sosit şi ,,Moşul" care a oferit daruri pentru 300 de persoane.

Darurile, alimentele şi hainele, au fost oferite prin strădania noastră parohială şi prin donaţiile unor binefăcători ai parohiei noastre, care prin gestul lor au amplificat bucuria Praznicului Naşterii Domnului; făcându-se făcători de bine şi pentru cei cu o situaţie materială mai precară, pentru bătrâni şi copii.

[]
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...